Viljandi IV Öötantsupidu

  1. aprillil toimus Valgas Eesti Rahvamajade Ühingu tunnustusüritus Kaheksakand 2020.

Viljandi IV Öötantsupidu hinnati nominendina kategoorias Aasta tegu.

Kas pole mitte märgiline, et meie pidu on üleriigiliselt just digikultuuriaastal märgatud?

Tantsurahvas on imeline kogukond! Meie kõigi jaoks raske aja kiuste tulite te oma proovisaalides kokku, et pärast suvepuhkust väga lühikese ajaga tantsud esinemisvalmis lihvida. Kahjuks tuli meil korraldajatena peagi tõdeda, et pidu üheskoos Viljandi lauluväljakul pidada oleks liialt suur risk.

Pisike ärevusevärin, et äkki meie plaan B – pidu Internetis – ei ole tantsurühmadele piisavalt motiveeriv, kadus kohe, kui teie tantsuvideod meieni jõudsid. 31. oktoobril 2020 veebi vahendusel toimunud peol tantsis 374 tantsijat, lisaks juhendajad. Nii et meid oli kokku ligi 400!

Pidu kokku pannes vaatasime läbi tundide kaupa materjali ning veendusime, et lisaks tublidele tantsijatele ja ilusatele rahvariietele on Viljandimaal ka väga palju ilusat loodust ja kena linnaruumi, kauneid rahvamajasid ja avaraid tantsusaale.

Suur tänu 30 rahvatantsurühmale Viljandimaalt ning kahele rühmale Tartumaalt. Pidu sai toimuda ainult tänu teile, suur kummardus korraldate poolt!

Aitäh!

Kevadel volbriööl ära jäänud Viljandi IV Öötantsupidu toimub seekord veebis ja kõigi tantsuhuviliste kodudes. 31. oktoobril kell 19.00 tähistame volbriöö ja rahvusvahelise tantsupäeva asemel hoopis saabunud sügisest pimedust ja salapära – meie oma hingedepäeva ning kadri- ja mardipäeva, kuid miks mitte ka kõigi pühakute päeva eelõhtut – rahvusvaheliselt tuntud halloween’i.

Tegemist on toreda vabas vormis tantsupeoga, kus publik saab arvuti, nutiteleri või telefoniekraani ees rahvatantsijatega liituda ja nendega pärimustantse kaasa tantsida.

Ühistantsimise vahepeal saab jalga ja silma puhata nii Viljandimaa kui ka üksikute kaugema kandi tantsurühmade esitatavatel autoritantsudel, mis seekord on kodustes treeningsaalides varem üles filmitud.

Pidu avaneb kl 18:45, peo link on siin:

Pidu toetasid Rahvakultuuri keskus, Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Viljandi linn, Viljandi Gümnaasium, Sillad MTÜ.